0 Kč

 tunkers logo

UPÍNÁNÍ

Funkce upínání a uchopování nepřináší v produkci žádnou přidanou hodnotu, neboť přímo neobrábí a tím nezhodnocuje výrobek. V automatizovaných procesech je tedy upínání a uchopování pouze „vedlejší činnost“- ale důležitá bez které to nejde.

 

Bez upínání nejde -BEZPEČNĚ OBRÁBĚT nebo SVAŘOVAT - ZAJISTIT KVALITU - REALIZOVAT AUTOMATIZACI VÝROBY

 

Tuto důležitou „vedlejší činnost“ automatizace dále optimalizovat, hledat profesionální řešení problémů spojených s upínáním, uchopováním, fixací je cíl, který si vytkla společnost Tünkers. K zajištění bezpečné automatizace nesmí toto nářadí doslovně „rušit“. S tím je na jedné straně spojen požadavek na dlouhou životnost a provozní spolehlivost až do  3.000.000 pracovních cyklů. Na druhé straně je nutnost minimalizovat prostorové nároky tohoto nářadí a protože se téměř stále pohybuje, je důležitá i jeho minimální hmotnost.

Miniupínače

Miniupínač pneumatický K 25.1

Pneumatické uchopovače

Pneumatický uchopovač

Paralelní uchopovače

Paralelní uchopovač

Upínače - automotiv standard

Upínač pneumatický silový

Elektroupínače

Elektroupínač

Hákové upínače

Hákový upínač

Otočné upínače

Otočný upínač

Ruční upínače

Ruční upínače

Centrovací upínače

Centrovací upínače

MULTIFLEX konzoly

MULTIFLEX konzoly

 

MINIUPÍNAČE

K 25.1 K 25.1 Z PKS 25.1 PKS 25.1 Z
K 32 V 40 LW V 40.5 APH 40
APH 40.5 LW U 40 BR5 i s ruční pákou

Kompaktní upínače s pákovým mechanismem v základním provedení, velikost 16-40, zajištění na principu překonání mrtvého bodu nebo s alfa mechanismem. V monoblokovém designu z vysokopevnostní hliníkového materiálu, integrovaný pneumatický válec Ø 16-40 mm.

  

Pneumatické MINIUPÍNAČE PKG

TÜNKERS PKG   upínač pneumatický PKG 25

Kompaktní upínače s pákovým mechanismem pro horizontální instalaci, velikost 16-25, zajištění na principu překonání mrtvého bodu,  v kompaktním designu z vysokopevnostního hliníkového materiálu, integrovaný pneumatický válec ø 16-25 mm, upínací rameno s adaptérem pro čelistí, "konturštyky" nebo s upínacími šrouby. Montážní otvory na přední a zadní straně. Magnetické snímače pro polohy otevřeno a uzavřeno.

 

 PNEUMATICKÉ UPÍNAČE

ŘADY UPÍNAČŮ: K, V, U, APH

upínače APH upínač U 50 upinač V 40

                                                                    upínače řady APH                                                                         upínač řady U                                    upínač řady V

Kompaktní silové upínače, upínky  s pákovým mecghanismem, velikosti 40-80, zajištění na principu překonání mrtvého bodu,  v kompaktním designu z vysokopevnostního hliníkového materiálu, integrovaný pneumatický válec ø 40-80 mm, upínací rameno s adaptérem pro čelisti, "konturštyky" nebo s upínacími šrouby. Montážní otvory najdete na přední a zadní straně, případně z boku. Magnetické snímače pro polohy otevřeno a uzavřeno. U většiny námi dodávaných upínačů můžete plynule nastavit libovolný úhel otevření a případně jej v  změnit. A to bez potřeby přenastavení senzoriky.

Řada APH nepoužívá zajištění na principu překonání mrtvého bodu.

Nově je v nabídce řada upínačů U série. Tyto pneumatické upínače se vyznačují ve srovnání se standartními upínači předchozích řad sníženou spotřebou vzduchu v průměru o 30%. To při zachování silových poměrů a zároveň kompaktnějších zástavbových rozměrech. Upínače jsou dostupné ve velikostech U40, U50, U63. Velikosti 50 s 63 i s ruční pákou. Což je předurčuje pro použití při velkosériových činnostech, zvláště pak v automobilovém průmyslu.

série UP - paralelní upínač

zcela novou rodinou upínačů v naší nabídce jsou upínače řady UP. Tyto upínače jsou specifické lineárním pohybem upínacího ramene v poslední fázi upínání. Velikost této části je 4 mm a v tomto rozsahu je poskytována konstatní upínací síla. Díky tomuto řešení dokážeme jedním upínačem bez přestavování upínat i rozdílné síly plechů v rozmezí až 4 mm. Rovněž je při konstrukci a montáži přípravků možno opomenout tzv. šimsování. A další nezanedbatelnou výhodou je naprostá eliminace možného posunu upínaného dílu vlivem rotačního pohybu upínacího ramene.

UP 40 UP 63 UP 80
Upínací síla 1000 N 3000 N 5000 N
Lineární zdvih 3 mm 4 mm 5 mm
Zástavbové rozměry 290 x 33 x 111 mm 344 x 52 x 133 mm 465 x 74 x 166
Váha ca. kg 2,3 4,8 20

paralelní upínač UP 63

Rovnoběžné upínače s konstantní upínací silou. Otočení upínacího ramene do upínací polohy paté rovnoběžně s obrobkem, upínací rameno  s konstantní upínací silou v rozmezí 0 až 4 mm. Kompenzace rozdílů v tloušťce plechu. Není třeba šimsovat upínací rameno.

ELEKTROUPÍNAČE EK ....

Upínače ve kterých je pneumatický válec nahrazen elektromotorem. Elektroupínače mají uzavřené tělo a připojovací rozměry jsou  kompatibilní s pneumatickou řadou.  Namísto pístní tyče působí lichoběžníkový závitový vřetenový mechanizmus, který pohání upínací rameno. Integrovaný pákový mechanismus zajišťuje samosvornost. Pohonný elektromotor využívá napětí 24V DC.

Pro tyto upínače má firma TÜNKERS připraven řídící systém který můžete spojit se svým SPS.

Elektroupínač EK 63Elektroupínač EK 40

kliknutím na obrázek zobrazíte prezentaci

SPODNÍ HÁKOVÉ UPÍNAČE

Spodní upínače  s pevným centrovacím trnem nebo bez centrovacího trnu a integrovaným upínacím hákem pro vystředění a upínání otvoru obrobku. Centrovací trn je vyrobený podle Vaší specifikace. Pákový mechansmus s překonáním mrtvého bodu. Uzavřená skříň v hliníkovém provedení s integrovaným pneumatickým válcem případně s ručním ovládáním. Volitelně: - Induktivní signalizace, provedení odolné proti svřovacím kuličkám.

Nabízíme i upínače které majíschopnost kompenzovat rozdílné síly upínaného materiálu pro aplikace kde na jednom pracovišti potřebujete upínat například více modelových řad vašeho výrobku. Tyto upínače nevyužívají pákového mechanismu s překonáním mrtvého bodu.
upínač K 60 UZupínač APH 60 FUZupínač K 60 U

RUČNÍ UPÍNAČE - automobilový standard

 Plánujete malosériovou či prototypovou výrobu a nechcete investovat do rozvodů tlakového vzduchu, řídících systémů apod? Či jen na daném pracovišti potřebujete ovládat přípravky nebo jednotlivé komponenty ručně? A zároveň používat upínací techniku vycházející z upínačů automoblového standardu? I pro toto máme řešení. Ať už jde o silové upínače, spodní hákové nebo středící prvky.

Zároveň v budoucnu můžete tyto upínače snadno nahradit za pneumatické provedení 1:1.

manuální upínač TÜNKERS HKC 40 manuální upínač TÜNKERS M 400 UZ  manuální upínač TÜNKERS MK 50manuální upínač TÜNKERS SZM 40

NÁHRADNÍ DÍLY TÜNKERS - SERVIS

Pro všechny výrobky z produkce firem skupiny  TÜNKERS dodáváme náhradní díly . Naši pracovníci jsou připraveni vytipovat potřebné náhradní díly a poskytnou poradenství s opravou. . Případně zaslat odpovídající provozní předpisy / manuály pro Vámi používáné upínače a další produkty.  

Vybrané náhradní díly držíme skladem, případně jsme schopni zajistit opravu / servis u Vás nebo po zaslání vadného upínače či v našich prostorách.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit