OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

0 Kč

KOmPonenty - Technologie - Automatizace

VÍCE NEŽ JEN UPÍNÁNÍ, VÁŠ SPRÁVNÝ PARTNER PRO CELÝ VÝROBNÍ PROCES

tunkers logo

Funkce upínání a uchopování nepřináší v produkci žádnou přidanou hodnotu, neboť přímo neobrábí a tím nezhodnocuje výrobek. V automatizovaných procesech je tedy upínání a uchopování pouze „vedlejší činnost“- ale důležitá bez které to nejde.
 
Bez upínání nejde:
 
-BEZPEČNĚ OBRÁBĚTnebo SVAŘOVAT
- ZAJISTIT KVALITU
- REALIZOVAT AUTOMATIZACI VÝROBY
 

Tuto důležitou „vedlejší činnost“ automatizace dále optimalizovat, hledat profesionální řešení problémů spojených s upínáním, uchopováním, fixací je cíl, který si vytkla fa.Tünkers. K zajištění bezpečné automatizace nesmí toto nářadí doslovně „rušit“. S tím je na jedné straně spojen požadavek na dlouhou životnost a provozní spolehlivost až do

 

3.000.000 pracovních cyklů.

 

Na druhé straně je nutnost minimalizovat prostorové nároky tohoto nářadí a protože se téměř stále pohybuje, je důležitá i jeho minimální hmotnost

 

 

MINIUPÍNAČE PKS

pneumatický upínač K25

Kompaktní upínače s pákovým mechanismem v základním provedení, velikost 16-25, zajištění na principu překonání mrtvého bodu. V monoblokovém designu z vysokopevnostní hliníkového materiálu, integrovaný pneumatický válec Ø 16-25 mm.

  

MINIUPÍNAČE PKG

TÜNKERS PKG   upínač pneumatický PKG 25

Kompaktní upínač s pákovým mecghanismem pro horizontální instalaci, velikost 16-25, zajištění na principu překonání mrtvého bodu,  v kompaktním designu z vysokopevnostního hliníkového materiálu, integrovaný pneumatický válec ø 16-25 mm, upínací rameno s adaptérem pro čelistí, "konturštyky" nebo s upínacími šrouby. Montážní otvory na přední a zadní straně. Magnetické snímače pro polohy otevřeno a uzavřeno.

 

 PNEUMATICKÉ UPÍNAČE

ŘADY UPÍNAČŮ: K, V, U, ECO, APH

 upínače APHupinač V 40upínač U 50

Kompaktní upínače, upínky  s pákovým mecghanismem, velikost 40-80, zajištění na principu překonání mrtvého bodu,  v kompaktním designu z vysokopevnostního hliníkového materiálu, integrovaný pneumatický válec ø 40-80 mm, upínací rameno s adaptérem pro čelisti, "konturštyky" nebo s upínacími šrouby. Montážní otvory na přední a zadní straně, případně z boku. Magnetické snímače pro polohy otevřeno a uzavřeno.

Řada APH nepoužívá zajištění na principu překonání mrtvého bodu.

Nově je v nabídce řada upínačů U série. Tyto pneumatické upínače se vyznačují ve srovnání se standartními upínači předchozích řad sníženou spotřebou vzduchu v průměru o 30%. To při zachování silových poměrů a zároveň kompaktnějších zástavbových rozměrech. Upínače jsou dostupné ve velikostech U40, U50, U63. Velikosti 50 s 63 i s ruční pákou. Což je předurčuje pro použití při velkosériových činnostech, zvláště pak v automobilovém průmyslu.

ELEKTROUPÍNAČE EK ....

Upínače ve kterých je pneumatický válec nahrazen elektromotorem. Elektroupínače mají uzavřené tělo a připojovací rozměry jsou  kompatibilní s pneumatickou řadou.  Namísto pístní tyče působí lichoběžníkový závitový vřetenový mechanizmus, který pohání upínací rameno. Integrovaný pákový mechanismus zajišťuje samosvornost. Pohonný elektromotor využívá napětí 24V DC.

Pro tyto upínače má firma TÜNKERS připraven řídící systém který můžete spojit se svým SPS.

Elektroupínač EK 63Elektroupínač EK 40

kliknutím na obrázek zobrazíte prezentaci

SPODNÍ HÁKOVÉ UPÍNAČE

Spodní upínače  s pevným centrovacím trnem nebo bez centrovacího trnu a integrovaným upínacím hákem pro vystředění a upínání otvoru obrobku. Centrovací trn je vyrobený podle Vaší specifikace. Pákový mechansmus s překonáním mrtvého bodu. Uzavřená skříň v hliníkovém provedení s integrovaným pneumatickým válcem případně s ručním ovládáním. Volitelně: - Induktivní signalizace, provedení odolné proti svřovacím kuličkám.
Nabízíme i upínače které majíschopnost kompenzovat rozdílné síly upínaného materiálu pro aplikace kde na jednom pracovišti potřebujete upínat například více modelových řad vašeho výrobku. Tyto upínače nevyužívají pákového mechanismu s překonáním mrtvého bodu.
upínač K 60 UZupínač APH 60 FUZupínač K 60 U

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reálné aplikace